Czym jest WikiRank?

Projekt jest przeznaczony do automatycznej względnej oceny artykułów w różnych wersjach językowych Wikipedii. Obecnie WikiRank pozwala porównywać ponad 44 mln artykułów Wikipedii w 55 językach. Wskaźniki jakości artykułu są oparte na kopii zapasowej Wikipedia (stan na październik 2023). Przy obliczaniu popularności uwzględniono statystyki artykułów za ostatni miesiąc (w październiku 2023 roku). Dla wartości historycznych popularności oraz Zainteresowania Autorów (ZA) zostały wykorzystane dane z lat 2001-2023.

Istnieje również wersja WikiRank.Live, która może obliczyć jakość i popularność w oparciu o aktualne wersje artykułów Wikipedii w ponad 300 wersjach językjwych.

W przyszłości zaplanowane jest wprowadzenie różnych ulepszeń do projektu (np. dodanie do analizy nie tylko nowych cech ilościowych, ale również jakościowych). Ponadto planuje się dodanie ocen otrzymanych przy użyciu algorytmów uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji, jak również ocen otrzymanych na podstawie wyników porównywania wielojęzycznych informacji przez użytkowników (na przykład projekt WikiBest). Prosimy o pozostawienie komentarzy i sugestii.

Wiadomości polskojęzycznej wersji serwisu WikiRank można śledzić w sieciach społecznościowych: Wykop, Facebook, Twitter.

Projekt WikiRank został opracowany na podstawie badań naukowców z Polski i Białorusi. Więcej informacji na temat oceny jakości artykułów Wikipedii i projektu WikiRank można znaleźć na stronie WikiQ lub w publikacjach naukowych:

Dodatkowe informacje na temat jakości danych można znaleźć na portalu Jakość Wikipedii.